Gezi Rehberi & Turlar

Aktiviteler

Lara World Hotel olarak tarihi ve turistik yerleri gezmek ve görmek isteyen misafirlerimiz için günübirlik turlar organize etmekteyiz.

Antalya Şehir Turu

Antalya, Türkiye’ye gelen ziyaretçilerin en çok ziyaret ettiği şehirlerden biridir. Bu tam gün şehir turuyla tarihi Antalya şehrinde bir gezintiye çıkabilirsiniz. Kaleiçi tarihi ve eğlenceli mekanları ile size eşsiz bir deneyim sunar.

Kemer Bot Turu

Misafirlerimizi topladıktan sonra, Kemer limanına hareket edilir. Buradan bir yatla geziye başlanılır. Sihirli yeşilleri ile dolu orman manzaralı bir yolculukta değişik koylarda yüzme molaları ve Sıçan adası ziyareti yapılır. Teknede lezzetli bir öğlen yemeği olacak.

Yaklaşık 16:30 da limana geri dönüp otelimize hareket edilir.

Rafting

Beşkonak’ta bulunan, Köprülü Kanyon’da rafting yapmadan, Antalya tatiliniz tamamlanmış sayılmaz. Köprülü nehrinin suyu cam berraklığındadır. Bu geniş nehir, Köprülü Kanyon Ulusal Parkı’nın olağanüstü doğası arasında sakince akmaktadır. Bu nehrin ziyaretçiler için sevilen bir turistik aktivite merkezi haline gelmesi sürpriz sayılmaz.

Ulusal Park’ta uzman rafting rehberleri gruba güvenlik prosedürleri ve ekipman kullanımı hakkında gerekli bilgileri verecekler.

Pas Turu (Perge, Aspendos, Side)

Perge’de şehir kalesini, Roma havuzunu, sütunlu yolu, agora ve stadyumu ziyaret edilir. Daha sonra Aspendos’a gidilir.

Mükemmel akustiği günümüze kadar korunmuş olan tiyatro Küçük Asya’da bulunanların arasında durumu en iyi olanıdır. Tiyatronun alt kısmında konuşulan her şey, en yukarıda mükemmel bir şekilde duyulur ve anlaşılır. Ardından nehrin kenarında bulunan güzel bir restoranda öğle yemeği yenilir.

Daha sonra Side antik şehrine gidilir ve görkemli agora, tiyatro ve tapınakları ziyareti yapılır.

Demre - Myra Turu

Demre Likya uygarlığının en önemli şehirlerinden biriydi. Şehir Finike’nin 25 km batisi, Kaş’ın 48 km doğusundadır. Demre erken Helenistik dönemde 5 inci yüzyıla dayanan bir yerleşimdir. Theodosius II (408-450 M.S.) saltanatı döneminde, şehir Likya’nın başkenti olmuştur.

Şehrin ünü sadece Likya’ya dayanmaz, ayni zamanda hac yolculuğunun bir merkezi olması ve hastalıkların iyileştirildiği yer olması bakımından da bütün Hristiyan toplumu tarafından tanınır. Bu ünün en önemli sebebi Noel Baba’nın (St. Nicholas) Myra’da yaşamış olmasıdır. Bu sebeple biz ilk olarak St. Nicholas Müzesini ziyaret edilir. Ardından eski çağlarda süren yolculuğa Myra antik şehrinde devam edilir.

Bu tarih dolu turun ardından otelimize geri dönülür.

Termessos Turu

Termessos Antik Kenti, Antalya’nın 30 kilometre kuzeybatısında yer alır. Denizden ortalama yüksekliği 200 metre olan Antalya Dağları çevresindeki travertenlerden 1.665 metre yükseklikte, Güllük Dağı’nın tepesinde doğal bir platform üzerine kurulmuştur.

Termessos’un, huzur veren ve el değmemiş görünümüyle diğer antik kentlerden daha farklı ve etkileyici bir havası vardır. Doğal ve tarihi zenginliklerinden ötürü, şehir adını taşıyan Milli Park kapsamına alınmıştır. Roma ve Grek kentlerinin aksine Termessos Anadolu’nun içlerinden gelen Solymnler, tarafından kurulmuştur.

Manavgat Bot Turu

Manavgat nehir tekne turu ve Manavgat şelalesi turu insanı dinlendiren bir doğa ve gezi turudur. Manavgat kendi ismiyle anılan nehri ve şelalesi ile ünlüdür.

Bu turumuzda da ilk önce dünyaca ünlü Manavgat şelalesine gidilir. Şelale etrafındaki çay bahçesinde oturup Manavgat şelalesinin muhteşem manzarası ve çağlayanın sesi eşliğinde ruhunuzu dinlendirip, serinleyebilir arkanızda Manavgat şelalesi ve nehir fonu ile harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Manavgat şelalesi diğer şelaleler gibi yüksek olmamasına rağmen yüksek akış gücüne sahiptir. Turumuz Manavgat nehrinde yaklaşık üç saat süren tekne (bot) turu ile devam eder.

Eğer şanslı gününüzdeyseniz Manavgat nehir (yat) turu sırasında su kaplumbağalarını ve pelikanları görebilirsiniz.

Manavgat nehrinin tatlı suları ile Akdeniz' in tuzlu sularının birleştiği yerde bulunan kumlu plajda yüzme molası vardır. Burada hem nehirde hem de denizde yüzebilirsiniz.

Öğle yemeğimiz teknede servis edilir.

Pamukkale Turu

Beyaz kireç taşlarıyla, Pamukkale gerçek bir doğa harikasıdır. Vadinin 90 m yukarısında bulunur ve 3 km uzunluğunda tortu çağlayanları meydana getirmiştir. Sizi antik zamanlara götürecek olan Hierapolis, teraslara çok yakın bir mesafede bulunur.

Akşam yemeğinden sonra tekrar Toros Dağları’ndan, Korkuteli üzerinden Antalya’ya geri dönülür.

Kapadokya Turu

Nevşehir, Kırşehir, Niğde, Aksaray ve Kayseri’yi içine alan ve genel olarak Kapadokya denilen bölge, bundan yaklaşık 60 milyon yıl önce, Erciyes Dağı, Güllü Dağı ve Hasan Dağı’nın yarattığı volkanik arazinin küllü ve yumuşak tabakasının, milyonlarca yıl boyunca rüzgar ve yağmur suları ile aşınması ile şekillenmiş, oldukça karakteristik bir bölge.

Her ne kadar bu bölgenin temelini doğal koşullar oluştursa da burada insan eliyle oyulmuş peri bacaları içinde yaşanan hayatlar, Kapadokya’nın asıl büyülü yanını oluşturuyor.

Bu bölgedeki insan yaşamını izleri ise Paleolitik döneme kadar uzanıyor. Bir zamanlar Hititler’in yaşadığı bölge, daha sonra Hristiyanlığın önemli merkezlerinden biri haline geliyor. Bölgedeki yeraltı şehirleri, peri bacaları ve mağaralar, Hristiyanlığın yasak olduğu Roma İmparatorluğu döneminde, bölgedeki Hristiyanların gizlilik içinde güvende yaşamalarına olanak sağlıyor. Bölgede kayalara oyulmuş ve yer altındaki şehirlere kurulmuş birçok kilise bulunuyor.

İletişim

Soru ve önerilerinizi yazın.

Gönder
Hemen Ara